Labürint

paide_teater_labyrint_A1_piltidega_3mm_bleed_v2.jpg

“Labürint” on jalutuskäik, mille iga soovija võib ette võtta just selles linnas, kus ta parajasti on, just sel hetkel, kui talle sobib.

Immanuel Kant jalutas iga päev. Samal kellaajal. Sama rada. Kui uskuda kuulujutte, siis astus ta oma harjunud teelt kõrvale ainult kahel korral - kõigepealt siis, kui ilmus Rousseau “Emile” ja Kant astus raamatupoodi, sest ei mallanud oodata, kuni raamat talle koju tuuakse ning teist korda selleks, et kuulda, mida räägib linnaväljakule kogunenud rahvasumm hoo sisse saanud Prantsuse revolutsioonist.

„Labürint“ on Paide Teatri psühho-geograafiline audiorännak. Mõni ütleb, et kuuldemäng. Teine ütleb, et podcast. Kolmas ütleb midagi kolmandat. Aga üks on kindel – etenduse kogemiseks ei tule astuda mitte prožektoritest kuumaks köetud teatrisaali, kus pinginaabri ähvardav köhatus võib mõtte laval toimuvalt kõrvale juhtida, vaid tänavale, kus igast möödujast saab partner või tegelane, ehk isegi kangelane.

„Labürint“ viib kuulaja jalutuskäigule tema valitud ajal ja tema valitud kohas – olgu õhtu Paides, varahommik Tallinnas, keskpäev Narvas, pärastlõuna Vändras, videvik Helsingis või hilisõhtu Rio de Janeiros.

“Labürint” on jalutuskäik tuttavatel tänavatel, tänavatel, millel me ikka kõnnime, mööda majadest, millest me ikka mööda kõnnime, üle ristmike, mida me ikka ületame, läbi parkide, kus me kunagi kohtunud pole, kirikust mööda, kui selles linnas üldse on mõni kirik, kaubanduskeskusest mööda, sest neid ju ikka on, on kesklinnas ja on äärelinnas ja on keset tühermaad, inimeste kannul, keda me ei tunne, eluga riskides, sest ikka võib mõnest avatud aknast kukkuda alla tiibklaver, südamerahuga riskides, sest kunagi ei tea, millisel tänavanurgal võib toimuda kohtumine, pärast mida pole see linn enam seesama linn.

„Labürint“ esietendus juunis 2020 ja on pühendatud vanaisa Veljole.

JUHISED:

1. Vajuta allolevale nupukesele ja osta endale pilet. Piletihinna võid paljude võimaluste hulgast ise valida

2. Pärast pileti ostmist saabub sinu e-posti aadressile Dropboxi link, kust saad audiorännaku enda nutiseadmesse laadida

3. Järgi Dropboxi juhiseid ja lae audiofail enda valitud seadmesse

4. Pane jalga saapad, kingad, kummikud, sandaalid, tossud või muud endale meelepärased jalanõud, veendu, et sul oleks umbes poolteist tundi vaba aega, kontrolli üle, kas triikraua juhe sai ikka kindlasti seinast välja tõmmatud ning astu koduuksest välja

5. Kui kodu jääb valveta, keera uks lukku, siis ei pea jalutuskäigu ajal nii palju muretsema

5. Pane kõrvaklapid – olgu juhtmetega või juhtmevabad – kõrva ja vajuta helifail mängima

6. Jaluta

PS! Audiorännak on mõeldud kogemiseks inimtekkelises keskkonnas – jalutamine metsas on muidugi tervitatav, aga käesolev lavastus keskendub eelkõige majadele, tänavatele ja inimestele; puud, põõsad ja põdrad võtame ette tulevikus.

PSPS! Audiorännakul osalejale antakse ülesandeid. Nende täitmine on soovituslik, aga arusaadavalt on kõik otsused kuulaja enda otsustada.

PSPSPS! Palume tungivalt jälgida kõiki kirjutatud ja kirjutamata liiklusohutuse reegleid.